Загальнолюдські цінності: чи потрібні вони сучасній людині

2

Ще споконвіку розумні і ввічливі люди, котрі шанують історію та загальнолюдські цінності – являються ґрунтом нашої громади. На таких самоцвітах стоїть усе майбутнє країни. Для кожної сучасної людини існують деякі обов’язки, котрі вона повинна виконувати впродовж усього життя. Це, в першу чергу: і обов’язок пам’ятати своїх нащадків, і знати історію своєї країни, і бути ввічливим та добрим до інших, і дотримуватись правил етикету тощо.

Але, чи можна уявити світ, у котрому усі позабули про загальнолюдські цінності та справедливість? Я вважаю, що тоді світом буде правити зло та ненависть до усього навколишнього світу. Недаремно в школах нас навчають правилам поведінки і тому, як потрібно вести себе у суспільстві. Також, ми вивчаємо  українську літературу і історію нашої країни. Нам відомо багато героїв, на подвигах котрих будувалась стежка у щасливе майбутнє. І їх ні у якому разі не слід забувати.

Прикладом людини, котра цінує та прославляє загальнолюдські цінності – являється Ліна Костенко. У своєї творчості вона вносить багато правдивих істин, котрі відображають жагу людини до само визнання та покращення свого внутрішнього світу.

Те, що коїться у нашій душі, наші вчинки, слова, дії – все це залежить від того,  прославляємо чи ми та підтримуємо загальнолюдські цінності. У мене є один знайомий, котрий завжди говорить, що «людина повинна робити те, що їй хочеться, а не те, що говорить громада». Я вважаю, що якщо кожен буде виконувати свої бажання, котрі відрізняються від якихось моральних устоїв, у світі буде панувати справжній безлад і тоді ми не зможемо прокласти гідну стежинку майбутнім поколінням. Саме тому заради нашого майбутнього та майбутнього наших дітей, кожна сучасна людина потрібна знати і дотримувати усі загальнолюдські цінності.

Панченко Дар’я