Художнє відтворення,уславлення борців за вільну Україну

 2

20-ті роки ХХ століття для української літератури стали переломним моментом. Вона потерпіла і трагічні наслідки революції, і змагання літературних організацій, і тяжкі політичні умови та інше. Але навіть це не пошкодило прийти і розквітнути новій українській літературі.

У цей час існували такі письменники, як  В. Сосюра, М. Хвильовий, О. Довженко, Леся Курбас, П. Тичина та М. Куліш. Саме вони оспівували у своїй поезії події тих часів, саме вони «ставили на ноги» нову українську літературу, і саме вони подарували світу такі чудові вірші: «Одчиняйте двері…»,  «Пам’яті тридцяти», «Новий заповіт» та інші.

Ці вірші не тільки дають чітку картину революції та змальовують різні історичні події, вони дають іншим поколінням почути крики тих, хто героїчно залишив своє життя на полі бою.

Окрім того, провідною роллю української літератури 20-х років – є потужне ліричне самовираження та емоційне переживання часів революції. У вірші «Пам’яті тридцяти» оспівується уславлення борців за вільну Україну. Також, у цей період в світ вийшла поезія «Розстріляне відродження», де Є. Плужник вписав імена великих письменників, котрих було розстріляно. У цьому вірші йде уславлення цих людей та утвердження того, що вони та їх твори назавжди залишаться живими.

Усе це відбувалося під час революційних подій в Україні у 20-тих роках ХХ століття. Тяжкі часи завдали великих пошкоджень української літературі, але не зломили її. Зараз ми бачимо в тих віршах оспівування відтворення народу та уславлення борців за вільну Україну. Саме це дало українській літературі можливу стежку для розвитку.

Панченко Дар’я