Уміти говорити – мистецтво, уміти слухати – культура

1

Кожна людина полюбляє розмовляти про цікаві та актуальні питання, або просто ділитися з кимось своїми власними думками на якусь тему. Але люди не завжди розуміють деякі слова правильно. Тому для того, щоб ваші вислови були точними та конкретними – потрібно бути дуже розумною, різносторонньою особою, полюбляти читати книжки і уміти правильно висловлювати свою думку.

Але все ж таки, чи можна вважати уміння говорити мистецтвом?! Недаремно у світі існує приказка: «Птицю пізнають по пір’ю, а людину по мові». Коли ми знайомимося з новою людиною, спочатку, ми можемо оцінити її зовнішній вигляд, манери, одяг, але найкраще ми впізнаємо цю людину по її мові. Внутрішній світ, розум, уміння висловлювати свою думку – все це дає нам саме мова! Коли хтось дуже гарно та цікаво говорить – усі слухають залюбки слова та думки цієї людини. Але, якщо ми зустрінемося з тим, хто навіть не вміє правильно себе подати, розповісти щось цікаве – нам навіть вже не захочеться нічого слухати . Отже уміння говорити –  це мистецтво, котре кожного разу потребує удосконалення та звісно розвитку особистості.

Окрім того, не достатньо лише уміти гарно говорити! Уміння слухати, уміння прийняти думку іншої людини – це культура, котра сидить у нашій душі ще з самого дитинства! Недаремно нам говорили вчителя та батьки: «Любиш говорити — люби і слухати». Отже замало лише висловлювати свої почуття та  думки, головне – уміти вислухати свого співрозмовника та пізнати його внутрішній світ.

Усе це і є наша рідна мова! Мова, з допомогою якої ми маємо можливість впізнавати щось нове та спілкуватися на різні теми зі своїми друзями.

Панченко Дарья