Ти знаєш, що ти – людина?

1

Ми люди. Треба пам’ятати ці два простих слова. Який би вибір не став на твоєму шляху, знай, ти – людина. Отже, недаремно кажуть: «Людина — цар природи», саме в наших руках життя рослин, тварин та усієї планети в цілому. Але, що значить бути людиною? Це не тільки народитися у людському тілі, не тільки володіти природою, не тільки жити у суспільстві, але й робити гідні вчинки, прославляти свою країну та приносити світу якусь користь.

В українській літературі існує багато творів на цю тему. Один із них – вірш В. А. Симоненко «Ти знаєш, що ти – людина?».  Як говорить поет: «Сьогодні усе для тебе — озера, гаї, степи», тобто у людини є багато ключів від усіх дверей світу, треба тільки правильно розпорядитися ними, не нашкодивши йому.

Ось, наприклад, бачите цю людину? Усю в лахміттях, брудну, сидячу на холодній лавочці. Ви, мабуть, подумаєте, що вона дуже погана, тому що у неї немає даху над головою, вона не дуже гарна та й зовсім не може зацікавити когось. Це лише перше враження, котре ще раз доводить, що люди, якими би вони не були справедливими, зустрічають незнайомців по одежі, а не по її вчинкам. З такою людиною вже ніхто не захоче говорити, її, мабуть, навіть будуть засуджувати та звинувачувати у неправильному способі життя. Але, якщо заглянути глибоко у душу цієї бідолахи, можна узнати багато нового про неї. Наприклад, чи скаже зовнішній вигляд, що ця людина віддала все своє майно за те, щоб спасти життя своєму хворому другові? Або товстий гаманець розповість вам про її високу духовну душу? Чи гарний вигляд покаже її таланти та чисту і щиру доброту?

І, саме людина зможе, незважаючи на все, серед моря поганого – знайти те саме маленьке, але дуже важливе добро. Це виділяє її із суспільства та робить справжньою людиною з великої літери!

На мою думку, люди, котрі розумні, ввічливі,  шанують історію та загальнолюдські цінності, гідно ведуть себе у тяжких ситуаціях та несуть велику користь для суспільства – являються ґрунтом нашої громади. На таких самоцвітах стоїть усе майбутнє країни. І ти повинен бути одним із них. Тому знай, що тобі пощастило народитися у цьому тілі, а це означає, що світ чекає від тебе подвигів. Будь людиною!

Панченко Дар’я