Що має в людині переважати — матеріальне чи духовне?

ст

Наше життя складається з хвилястих стежок, на котрих можна зустріти багато спокус. Кожна спокуса може заплутати людину та збити її з вірного шляху. Хтось оминає такі пастки, а хтось підбирає їх та потрапляє у зовсім інший світ.
На мою думку, людина повинна бігти за чарівним, прекрасним, казковим, що може дати тільки її внутрішній світ. Ніякі гроші не навчать цінувати життя, дослухатися до думки дорослих та бути людиною з великої літери.
У наш час гроші мають велике значення, без них майже не можливо вижити та отримати повагу у суспільстві. Людина, не маючи можливості гарно заробляти, відразу для інших людей становиться поганою. Якщо ми побачимо бідного й не гарного на зовнішний вигляд чоловіка — нікому не буде діла до його внутрішнього світу й до нього самого. Але, як тільки він становиться багатим і власним, відразу з’являється безліч тих, хто бажає стати його другом.
Я вважаю, що, незважаючи на усе це, людина повинна бути гарною зсередини. Недаремно кажуть: «риба починає гнити з голови», безмежне майно не закриє очі на кам’яне сердце. Я знаю дуже вродливу дівчину, котрій вже багато років та усе життя вона заробляла багато грошей на своїй красі. Зйомки в журналах зробили її популярною у своїх краях. Але, ця дівчина не дуже розумна, зла і жорстока, вона не поважає думку інших та не може підтримати розмову. Саме через це вона досі самотня. Ніякі гроші та слава не подарують їй кохану людину, якщо душа в цієї дівчини навіки заточена у каміння.
Якщо взяти приклади із історії та літератури, то можна побачити дуже багато розумних та гарних людей. Наприклад, головна героїня твору Івана Котляревського Наталка Полтавка. Вона була не тільки гарною зовні, але й краса її простягалася до самісінького серця. Їй було все одно на матеріальний достаток та на гроші, котрі пропонували багаті чоловіки, що робили їй пропозиції. Наталка цінувала внутрішній світ й саме це робило її людиною з великої літери. Також, можна згадати й Ярослава Мудрого, котрий, сидячи на троні, не робив спроби наживитися за рахунок інших, а навпаки — займався збагаченням внутрішнього світу людини саме через писемність і віру. Нашому розвитку освіти ми зобов’язані саме йому, тому що Ярослав Мудрий перший навчив грамоті народ Київської Русі.
Отже, я вважаю, що для людини головним повинне бути саме духовне життя та гарний внутрішній світ. А гроші і матеріальні збереження не важливі, тому не потрібно за цим гнатися. Це й є ті самі спокуси на життєвому шляху, котрі являються пастками долі. Тільки, оминув їх усі, можна вважати себе справжньою людиною!

Панченко Дар’я