Родина – це корабель, що несе через бурхливе життєве море

1

Кожна людина має свою родину. І, навіть, якщо рідний чоловік лише один, саме він може допомогти тобі словом, ділом або просто своєю присутністю.  Ще з самого народження нас оточують по-справжньому рідні та щирі люди. Вони дарують нам своє тепло, любов та турботу. Спочатку для нас родина – це батьки, потім – дружина або чоловік, а потім – діти та онуки. Протягом усіх життєвих ступенів людина має поза своїми плечима гідну опору проти усіх бід та негараздів.

Якщо ми говоримо, що спочатку для кожної дитини сім’я – це її батьки, треба не забувати і про дітей, котрі живуть у дитячих будинках, інтернатах, тощо. Навіть, якщо у них немає справжньої родини, ці діти мають друзів, вчителів, котрі завжди допоможуть у якійсь біді. Це і є  сім’я! Саме сім’я несе людину через усе життя, наповнене неймовірними пригодами та тяжкими перешкодами. Недаремно Джордж Сантаяна казав: «Сім’я — один із шедеврів природи». Це саме гарне та цінне, що ми маємо у своєму житті. Ніякі гроші, ніяка слава не буде на радість, якщо людина зовсім самотня та не має нікого рядом.

Чому  родина – саме дороге, що є у житті людини? Почнемо з того,  що іноді на життєвому шляху бувають різні негаразди. Та найчастіше людина не може витримати увесь той тяжкий вантаж, що раптово звалюється їй на плечі. І саме у такі моменті потрібна сім’я, котра завжди готова допомогти, дати пораду та просто вислухати. Тим паче, навіть друзі приходять та уходять із нашого життєвого бурхливого моря, а родина залишається назавжди! Близькі люди – дорогого коштують. Але ще дуже важлива повага та любов до своєї родини. «Любов до батьків – основа всіх чеснот»,- казав Цицерон. І він дійсно прав! Любов та повага – роблять родину міцніше.

Отже, людина потрібна цінити тих, хто йде на її життєвому шляху завжди поряд та допомагає переступити через усі негаразди.  Це і є наше життя та наше щастя!

Панченко Дар’я