Поразка – це наука, жодна перемога так не навчить

1

Усі люди мають свій життєвий шлях. Він хвилястий, кривий та повний падінь і перемог. Кожна пастка, котра робить деякі частини нашого життя складними і сумними, не стоїть біля наших ніг даремно. Отже, не усі ми народжуємося зі стійкими моральними цінностями та пріоритетами у житті. Саме поразки навчають нас цінувати те, що ми маємо, саме поразки відкривають нам очі на якійсь речі та саме поразки роблять з нас справжнього переможця.
Недаремно кажуть: «на помилках навчаються!». Люди, котрі вже пройшли через багато перешкод, набралися досвіду – будуть більш розумними та сильними, ніж ті, хто завжди перемагав. Я пам’ятаю, як моя подруга не вміла грати на піаніно, завжди робила помилки та збивалась. Але, кожен вечір вона пробувала знову і знову, доки не навчилась дійсно гарно грати. Кожна її помилка навчила мою подругу і тепер вона вже грає на великих концертах та пишається своїми успіхами.
Також, є гарний приклад із історії, коли знаменитий винахідник Томас Едісон займався розробкою електролампочки. Незважаючи на свої помилки та потрачений час, він не здавався і говорив: «Я вже знайшов дуже багато неправильних способів втілити свою ідею в життя, залишилось лише знайти один правильний». Та йому все ж таки вдалося знайти правильне рішення та закінчити свою роботу!
Звісно, на помилках людина вчиться. Але, одна помилка не зробить їй великий досвід. На нашому життєвому шляху таких помилок дуже багато і головне – мати терпіння. Після кожного падіння треба йти уперед, адже саме вони навчать нас підніматися з колін. У дитинстві ніхто за нас не навчився ходити без гуль на лобі, так само й люди не навчаться жити без поразок.

Панченко Дар’я