Лілія – королева квітів

895625d64551

Вже багато років лілії вважаються уособленням милосердя, жіночності та доброти. Говорять, що вони виросли з молока Богів. Багато народів з покоління у покоління вважали цю квітку прекраснішою на усій землі. У честь її називали міста, писали картини, робили обряди, письменники посвячували лілії свої вірші.

Зараз водна лілія входить у червону книгу. Її залишилося дуже мало. Як жаль, що через декілька століть люди вже не зможуть помилуватися цими живописними квітами.

Існують багато легенд про цих королев квітів. Ось одна з них:

Люди вважали, що кожна лілія мала свого ельфа, котрий народжувався та помирав разом з квіткою. У садах, де багато лілій, було ціле місто цих загадкових створінь. Люди вірили, що ельфи захищали їх, проганяли усі перешкоди та доглядали за  садом.

Дуже рідко можливо зустріти червону лілію. Говорять, що вона змінила свій білосніжний колір на червоний, коли Ісуса розіп’яли на хресті. Люди вважаюсь, що його кров струмочком збігла на лілію, котра росла поряд.

Отже, саме лілія для багатьох народів вважається священною квіткою, створеною Богами. Багато міфів та легенд з нею зв’язано. Бережіть цей подарунок природи, нехай саме лілії прикрашають ваш двір!

 Панченко Дар’я