Чи можна заради успіху кривити душею?

222

 

Ідучи по своєму старому та такому рідному дому, повз мене пролітають думки про моє минуле. Зараз я людина на схилі років, позаду мене і молодість, і розваги, і навіть моя кар’єра, заради котрої мені довелося пройти повз багатьох людських сердець великими болючими кроками. Я мав  успіх у кар’єрі, гарне життя, і велике кохання, але усе це й досі лежить на сльозах інших людей. Замислившись, я повільно підходжу до дзеркала. І що я у ньому бачу? Окрім знесиленого старістю обличчя, повз сивину, повз наповнені досвітом очі – пробивається моя чорна душа. А знаєш, чому вона чорна, мій любий читач? Чи знаєш ти, повз що вона пройшла заради успіху, заради грошей та заради слави? Тоді слухай та не повторюй моїх помилок.

Раніше я вважав, що своє щастя значно важливіше, ніж щастя інших. Саме тому усе своє життя я кривив душею заради свого успіху. І завжди мені говорила моя мати: «на чужому горі щастя не построїш», але марно… Ох, скільки людей постраждало від моїх рук, від тих самих рук, котрі зараз слабо тримають дерев’яну паличку. Нажаль, я вже не можу повернути час назад та виправити свої помилки. Я не в змозі допомогти усім тим людям, я не можу вибачитися перед ними та саме головне – я не можу пробачити себе.

Ось, ти зараз думаєш, мій любий читач: «у наш час виживає лише сильніший!». Звісно, іноді у житті трапляються перешкоди, де важко не зійти з праведного шляху. Але, якщо піти по іншій стежці, котра буде хоч і довша, але вона дасть тобі змогу добитися усього лише гарними та добрими вчинками. І тоді ти пізнаєш, мій друже, що кривити душею заради успіху – це лише для слабких людей, сильніші виберуть зовсім інший шлях.

Панченко Дар’я