Мотиви жіночої долі у творах Т.Г.Шевченко

2
У часи життя Т.Г.Шевченко жіноча доля була під тиском громадських та родинних традицій і церковної моралі. І саме Шевченко – один із тих поетів, котрі у своїх творах виступали захисниками жінок і їх прав. Уся його творчість пов’язана з оспівуванням материнства, проблем жіночої долі і боротьбою проти соціальної несправедливості.
На мою думку, Шевченко, будуче ще маленьким кріпаком, вдосталь пізнав відсутність жіночого щастя. Його мати померла від тяжкої праці, а ще маленьких сестер тяжкість тих часів заставила дуже рано подорослішати. І саме ці події у житті письменника підштовхнули його творчість на стежку, просоченою жіночими слізьми.
Якщо полистати сторінки «Кобзаря», ми зразу бачимо і поему “Причинна”, і «Катерина», і «Тополя», де головні персонажі – це обездолені дівчата, котрим, нажаль, життя не подарувала щасливу долю. Саме я, з творів Шевченко бачила чітку подію тих часів, коли кожна жінка повинна була вести запеклу боротьбу за свої права та за свою долю.
Твори Шевченка, на мою думку – крик душі, де автор обороняє, захищає та жаліє жінок, котрі не можуть стати проти усіх моральних та громадянських традицій та змушені усе життя страждати від несправедливості і жорстокості тих часів.

Панченко Дар’я